KABLO HURDA

Kablo Hurda

Kablo hurda, dış kısmı plastik, iç kısmı iletken malzeme olan bakırdan olan eski kablolardır. İç kısmının değerli bir maden olan bakırdan üretiliyor olması, bu hurda türünü değerli bir hale getirir. Plastik ve bakırın geri dönüşümünün kolay olması, bu hurda türünün çok fazla aranmasına yol açmıştır.

Evinizde, iş yerinizde birikmiş kablo hurda ürünleri var ise, bu işi özenle yapan, güvenilir firmalara satabilirsiniz. Eski ürünlerden para kazanmanın ayrıcalığını da böylece yaşamış olursunuz. Hem eski üründen oluşan kirlilikten kurtulmuş hem de geri dönüşüme bir fayda sağlamış olursunuz. Ayrıca bakır içeriğe sahip olan kablolar, bakırın değerinin artması ile kâr marjı daha da artacaktır.

Hangi Ürünler Kablo Hurda Grubuna Girer?

Bir ürünün kablo hurda olarak sayılması için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Yanmış kablolar, yıpranmış ürünlerden çıkan kablolar bu grup içinde yer alır. Mesela; uzatma kabloları zaman içinde kullanıma bağlı olarak işlevini yerine getiremez duruma gelir. Bu kabloları bu grup içinde saymak yanlış olmaz.

Bakıra dayalı olan kabloların alımında ise hassas davranmak gerekir. Bazı kablo türlerinde inceleme yapılmaya gerek duyulmasa da bazı grupların detaylı olarak incelenerek alınması şarttır.

Kablo Hurda Alan Firmalar

Kablo hurdacılığı yapan firmalar, evinizden, iş yerinizden ya da deponuzdan ürünleri ücretsiz teslim almalıdır. Nakliye ve yükleme ücretinin sizden talep edilmemesi gerekir. Aynı zamanda bunların hurda bedelinden tahsil edilmiyor olması da önemli bir noktadır.

Yapılan incelemelerde kötü niyetle davranan firmaların çoğunlukta olduğu görülür. Aldığı hurda ürün karşılığında daha düşük oranla ücret ödedikleri son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Bu konulara dikkat ederek firma seçmeniz önemli bir konudur.

Geri dönüşüme katkı sağlarken, gelirinizin yok sayılmasını görmezden gelmemeniz gerekir. Bunun için firmamızla iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Zamanında ve değerinde alınan kablo hurdalarınızın karşılığını peşin şekilde adresinizde alırsınız. Firmamız bu konuda büyük bir titizlik göstererek çalışmalarını yürütür.

 

Kablo hurdalarınız için en yakın zamanda sizleri firmamıza bekliyoruz. Gerek internet adresimizden gerekse telefon numaralarımızdan günün her saati bizlere ulaşabilirsiniz. 

TOP
0 532 168 1791
0 532 168 1791