ALÜMİNYUM HURDA

Alüminyum Hurda

Hurdacılık, ülke ekonomisine sağladığı katkı ile ve kazanç bakımından da oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Ülkemizde bu anlamda profesyonel olarak hurdacılık işleri yapılmamakta ama giderek gelişen bir meslek olma yolundadır. Kişiler bu işi amatör olarak da yapsa dahi, oldukça ciddiye alarak yapmaktadırlar.

Bu anlamda hurdacılık, metal hurdalar gibi maddelerin alımını yapmaktır. Alüminyum hurda, krom hurda, bakır hurda ve bunun gibi pek çok maddelere geri dönüşüm sağlar. Kâğıtlar ise son zamanlarda daha çok ilgi görerek, daha fazla toplanmaya başlanmıştır. Hurdacılık mesleğinde toplanan ham madde miktarına bağlı olarak, oldukça iyi paralar kazanmak mümkündür.

Hurdacılık Tanımı

Hurdacılık, çalışamaz ya da kullanılamaz hale gelmiş eski, metal, plastik, kâğıt ve cam gibi pek çok cismin belirli bir para karşılığı alınması ve geri dönüşüm işlemi yapılarak tekrar işlevini kazanmış bir madde durumuna getirilmesi sürecinde yapılan işlemlerin bütününü kapsar. Genellikle hurdacılar ile çöplerden alındığı sanılan hurdaların çoğunluğu piyasadan belirli bir para karşılığında alınır.

Bu anlamda işini amatörce yapan hurdacılar, çöplerden hurda alarak bu mesleği uzmanca icra eden profesyonel hurdacılar ve bunlara ait benzeri mekânlara satmaktadır. Burada biriktirilen hurdalar, belli bir miktar olduğunda, tekrar kullanılabilmesi için geri dönüşüm alanlarına bırakılır. Burada hurda temizleme ve ayrıştırma yani, alüminyum hurda, kâğıt, demir ve bunun gibi türlere ayrılır.

Hurdacılık Sektörü Nedir?

Hurdacılık sektörü, sektörel bazda oldukça büyük bir yere sahiptir. Geniş alanlarda iş gerçekleşeceği gibi, ufak alan ya da arsalarda dahi bu işi yapma imkânı vardır. Bu anlamda hurdacılık, güç ve ağır koşullar altında iş yapabilmeyi başaran kişiler için bir iş imkânı haline gelmiştir. Aracı olmadan bu işi yapan hurdacılar, aramak, bulmak, toplamak gibi işler için daha fazla vakit harcasa da, bu işi profesyonelce yapan kişiler için daha kısa zamanda oldukça kazanç sağlamasına olanak tanır.

 

Alüminyum hurda, kâğıt, plastik gibi maddeleri araç imkânı olan hurdacılar daha fazla toplayarak, maddi anlamda büyük kazançlar sağlar. Bu alanda hizmet veren firmamız, kullanılmayan eşyalarınızı tekrar kullanılabilir hale getirerek, ekonomiye katkıda bulunuyor. Bizlere her zaman ulaşabilir, eskimiş eşyalarınızı bizlere bırakabilirsiniz. 

TOP
0 532 168 1791
0 532 168 1791